środa, 28 kwietnia 2010

Tajemnica rytuału - list do Brata

Tajemnica jest słodka. Mój Bracie, posiadłeś ją. Dlatego czułeś radość, gdy w czasie, jak otrzymywałeś najwyższy stopień, dali Ci przywdziać fartuch Ucznia. Odetchnąłeś z ulgą, bo czułeś już wcześniej, że w tym Zakonie wszyscy terminujemy u Nieznanego Mistrza.

Tajemnica odżywia Twoją duszę, jest jak balsam lub kadzidło. Leczy zmysły, daje schronienie i wygodę. Właściwie Ty nie posiadłeś jej - to ona posiadła Ciebie - inaczej byłaby tylko odbiciem odbicia.

Żyjesz tajemnicą, wiedząc, że nie możesz jej zdradzić - bo właściwe słowo zaginęło i pozostawiło kalambury, które Ty połączyłeś w jedno (sym bolein) i uformowałeś się w Świątynię, która przyjęła Płomienną Deltę.

Dziękuję, Bracie, że mogłem Cię poznać - jesteś Mistrzem wśród ludzi. Chaos nie jest Ci straszny, bo sam wyłaniasz z niego porządek. Szukałeś Światła - teraz sam je dajesz... A Świat(ło) jest miejscem, w którym ukryto Słowo.


Warszawa, 21. II 2010 e.v.
Sol Niger Patrae Aeternae

3 komentarze:

 1. sory ze w komentarzach ale mam pytanie Czy masoni z 33 stopniem wtajemniczenia mają jakąkolwiek wiedze na temat piramidy masońskiej? Prosze o odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam

  Z moich obserwacji to chyba pierwszy blog poświęcony wolnomularstwu. Mianowicie natknąłem się na niego dzięki www.wolnomularstwo.eu - także nie mogłem się powstrzymać żeby tutaj nie zajrzeć . No ciesze się serdecznie iż pomimo propagandy jak i szerokiej nagonki na wolnomularstwo szczególnie w Polsce zaczyna się coraz bardziej mówić i pisać prawdę na ten temat. Co prawda w USA Loża Kościuszki nawet na swojej stronie internetowej zamieszcza się zdjęcia braci jak i wszelakie materiały dotyczące zaangażowanego życia publicznego braci. No wiadomo że w Polsce ten proces potrwa, małymi kroczkami do celu - ale społeczeństwo nie jest na tyle dojrzałe aby od razu dać taką informację. Mianowicie propaganda siejąca zamęt spowalnia dostęp do wiedzy a wiedzę należy promować tak aby każdy człowiek miał dostęp do tej wiedzy. Także proszę promować jak i oświecać ludzi żeby całkowicie zniweczyć nagonkę na wolnomularstwo.

  Pozdrawiam

  andriejew@tlen.pl - w razie gdyby ktoś chciał wysłać ciekawe materiały dotyczące wolnomularstwa ale bez propagandy proszę bo nie zamierzam się cofać w rozwoju lecz rozwijać

  OdpowiedzUsuń
 3. Jest to fascynujące i tajemnicze. Praca nad doskonaleniem siebie pośród doskonalących siebie. W miejscu gdzie osobiste sprawy odkładamy na bok. Łączy esencja człowieczeństwa

  OdpowiedzUsuń